ŠK VAZKA Bratislava

Novinky

20.11: V Kučišdorfskej doline v pretekoch Západnreej oblasti "zahviezdila " Barbora Šmelíková
2. miestom v kategórii W40-

v nedeľu naše štafety v kategórii MWM 19- skončili na:
2. VBA 1 Lago Miroslav, Skrúcaná Simone, Müller Matej 57:47 + 04:04
4. VBA 3 Navrátil Rostislav, Šmelíková Barbora, Kováč Milan 01:0 4:48 + 11:05

Blahoželáme, boli to posledné preteky v Západnej oblasti, pretože Mikulášske organizujeme my.
EvaK


14.11: Prípravy na Mikulášske preteky 2018 (asi 15. ročník - kto to spočíta?) sú v plnom prúde.
Mapu nám "posunul " ŠK Sandberg, mapár Mlynko chystá jej "revitalizáciu", trate a tradičnú "MLYNKOVINU".

Medaile už máme, do balíčkov sa postupne "hromadí náplň", určite budú jablká a cibuľa, máme staronových sponzorov na sladkosti, chýba nám ešte uhlie a ....

Centrum nám prepožičala pani riaditeľka Daneková (ZŠ Odborárov). Propozície sme uverejnili a o chvíľu náš predseda otvorí prihláškový systém pre neregistrovaných a verejnosť, zverejníme aj pokyny.

Tešíme sa na vás !!!


14.11: Tento víkend v Pezinku a v BA sú predposledné kolá Západnej oblasti v orientačnom behu.
V sobotu jednotlivci, v nedeľu štafety.
Náš klub postaví kombinované štafety z "mlaďasov" i "dospelákov".
Držíme im palce.
EvaK


24.10: 20.10. bol schválený "Kalendář pre ČP MTBO 2019"

Termín Poradadel Závod Místo
4.- 5. 5. XHK Middle (mass start) + Zkrácená trať + Long Stříbrňák
18. - 19.5.
1. -2.6. VRL Middle + Long Ves Sv. Kateřiny
22. - 23. 6. AUT Middle + Long Zwettl
4.-8.7. VPM Middle + Long + Sprint Plzeň
24. - 25.8. HUN Middle + Long Balaton
7. - 8.9. SKL+ DKL MČR Sprint + MČR štafety + Middle Stochov
14. - 15..9. SJC MCR Middle + MCR Long Lužany
28. - 29. 9. EKP Middle + Long Bavorov - Vodňany
12. - 13.10. TBM Sprint + Middle + Družstva Zvůle

EvaK


22.10: Ešte mám zopár informácií o bežeckých výkonoch našich členov.

Na Medzinárodnom maratóne v Košiciach bežala Ľudmila Grauzelová - dlhú trať
Devínsku kobylu /klasickú/ v sobotu si zabehol Peter Mlynárik a
Dračí kros /v nedeľu/ bežal Miki Šabo.
Klobúk dole pred ich výkonmi!
EvaK,


20.10: Oznamujeme zmenu termínu Mikulášskych pretekov, nakoľko v pôvodnom termíne bude konferencia SZOŠ, preteky sme presunuli na : 9.12. - nedeľa

Priestor a centrum v krátkom čase oznámime, srdečne všetkých pozývame!
EvaK


20.10: Výsledky z OB Západ v Borskom Mikuláši:

2. miesto Oliver Lago M-16
2. miesto Barbora Šmelíková W40-
2. miesto Rosťo Navrátil M40-
1. meisto Adéla Navrátilová W-18

Blahoželáme!


16.10: Po dlhšej pauze, spôsobenej organizáciou pretekov v Marianke /MAKADO a MALÝ VAZKÁRIK/ chcem zhrnúť nedávne výsledky našich členov.

Na OB Západ /Kamzík/, sa umiestnila najlepšie Barbora Šmelíková /W40/, ktorá skončila na 2. mieste. Treba spomenúť aj jej 3. miesto na MSR, ktoré sa konali v Čechách pred mesiacom.
Na Kamzíku sa ešte umiestnili :

3.m. Rosťo Navrátil
4.m. Miroslav Lago
Blahoželáme!

V ďalšom období sa môžete prihlásiť na preteky OB Západ do Borského Mikuláša.
Informácie na : www.orienteering.sk
EvaK


14.09: ŠPORTUJÚCE MESTO = 23.9. v Sade JANKA KRÁĽA
V sade od rána bude 50 stanovíšť s rôznymi športovými aktivitami
www.sportujucemesto.sk

Náš klub dostal ponuku prezentovať orientačný beh v Sade J.K.
V spolupráci s Kobrou BA postavíme jednoduchú trať, kde si môže každý záujemca vyskúšať orientačné schopnosti a prácu s mapou.

Stačí prísť v nedeľu 23.9. popoludní, dostanete mapu s kontrolnými stanovišťami a po absolvovaní trate drobnú cenu. Informácie nájdete na linku vľavo.
Pozývame vás !!!
EvaK


27.08: OD TATIER K DUNAJU - bežecké preteky teamov,
naša Simone Skrúcana v teame Craft§behame.sk spolu s ďalšími orienťákmi - Bukovac, Poštolkova, Glončák obsadili krásne 3. miesto.

Blahoželáme!
EvaK


23.08: Konečné poradie Svetovej série veteránov 2018 v MTBO.
(WORLD MASTERS SERIES 2018).
V kategórii W 70 zvíťazila Eva Králová.
http://www.astrois.hu/mtbo/2018/WorldMaster2018Scores.htm

GRATULUJEME!!


12.08: výsledky z MS MTBO nájdete na : www.wmtboc2018.at



Eva Králová
1. miesto na klasickej trati
1. miesto na dlhej trati
!!!
Majstrovstvá sveta veteránov v MTBO, Maďarsko 2018
1. miesto na klasickej trati
Majstrovstvá sveta veteránov v MTBO, Maďarsko 2012
2. miesto na dlhej trati
Majstrovstvá sveta veteránov v MTBO, Švédsko 2011


Stanka Ančicová (Fajtová)
6. miesto na dlhej trati
Majstrovstvá sveta v MTBO
Portugalsko 2016



Matej Müller
6. miesto na klasickej trati (juniori)
Majstrovstvá sveta v MTBO
Portugalsko 2016

3. miesto v M-17
Európsky pohár dorastu,
Poľsko 2013



Andrej Čully
2. miesto na klasickej trati (juniori)
Majstrovstvá sveta v MTBO
Česká rep. 2015



Danda Trnovcová, Natália Tyszová, Stanka Ančicová (Fajtová)
3. miesto v štafetách
Majstrovstvá Európy v MTBO,
Poľsko 2013



Danda Trnovcová, Hanka Garde (Bajtošová), Stanka Ančicová (Fajtová)
3. miesto v štafetách
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Maďarsko 2012

3. miesto v štafetách
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Taliansko 2011



Hanka Garde (Bajtošová)

5. miesto v šprinte
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Taliansko 2011


1. miesto v šprinte!!!
3. miesto na dlhej trati
4. miesto na strednej trati
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Izrael 2009


1. miesto v šprinte!!!
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Poľsko 2008


2. miesto na strednej trati
3. miesto v šprinte
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Česká rep. 2007


2. miesto na strednej trati
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Fínsko 2006