ŠK VAZKA Bratislava

Novinky

18.03: Tak ako každý rok, aj tentokrát sa uchádzame o Vaše 2% z daní. Viac informácii v sekcii 2 percentá. Vopred ďakujeme.

20.02: Medzinárodné majstrovstvá v LOB-och na Skalke skončili úspechom našich členov, hoci sme mali malú výpravu, tešili sme sa z pódiových umiestnení.

Zlato získali naši chlapi v štafetách v zložení :
Štefan Šurgan, Rosťo a Adam Navrátilovci, keď zvíťazili nad silnými štafetami z Kysaku.

3.m. Eva Králová
Preteky boli usporiadané za striedavého počasia (dážď, slnko), snehové podmienky boli dobré, zúčastnili sa pretekári zo štyroch štátov.

Blahoželáme
EvaK

07.12: Z technicko - organizačných dôvodov presúvame centrum 18.ročníka Mikulášskych pretekov v OB.

Termín je pôvodný : 10.12.2023 nedeľa
Centrum je zmena : DK Vernosť Nobelova u. 30

Bližšie informácie nájdete na mikulášskej stránke
Eva

09.11: Sezóna orientačnej cyklistiky sa skončila, pripravujeme Mikulášske preteky v orientačnom behu a tak chcem dať krátku informáciu o výsledkoch našich orientačných bežcov.

Sme malý klub, no i tak naši pretekári získali v posledných mesiacoch tituly Majster SR a umiestnenie "na bedni" v rámci Slovenského rebríčka - B.Šmelíková, P.Mlynárik, R.Navrátil, M.Lago.
Úspechy dosahujú aj "rodinné klany" - Fekiačovci, Lagovci, Kováčovci, Navrátilovci a Ančicovci, Mullerovci.
Všetkým patrí gratulácia a uznanie. Pri tak málopočetnom klube dosahujeme veľmi slušné výsledky.
EvaK

03.09: Termín prihlášok je do 10.9. (nedeľa)

03.09: Pozvánka:
Všetkých cyklistov, ktorí sa radi túlaju v Karpatoch s mapou pozývame na MAKADO 2023.
Po dlhšom čase sme zmenili centrum, kontrolné stanovištia pripravuje Miki Šabo, pre každého pretekára sme pripravili plátenný batoh (s logom Makado) a záverečnú opekačku.
Nezabudnite sa prihlásiť do systému.
EvaK

03.09: Radosť nám urobili aj cyklisti, ktorí už v príprave na Majstrovstvá sveta v Jičíne ukázali formu na Českom pohári (13.-14.kolo v Rusave).

03.09: Na Majstrovsvách sveta (WOC) vo Švajčiarsku sa Terezke darilo,
skončila na 17. mieste na dlhej trati a 21. mieste na strednej trati, čo je veľký úspech.
Výsledky v tomto roku ju zaradili na 50.miesto v Svetovom rebríčku.
EvaK

14.06: Vo Švajčiarsku sa na začiatku júna uskutočnili Test race na Majstrovstvá sveta v orientačnom behu 2023, ktorých sa zúčastnila aj naša Tereza Šmelíková. Pretekári boli rozdelení do dvoch skupín. Tereza obsadila vo svojej skupine 22. a 21.miesto na middle a 16.miesto na long ako najlepšia zo Sloveniek a bola nominovaná na WOC 2023, ktoré budú od 11.-16.7.2023 v Flims Laax vo Švajčiarsku.

EvaK

18.05: V sobotu 13.5.2023 sa konali Majstrovstvá SR v šprinte štafiet v krásnom prostredí skanzenu vo Vychylovke. Naša štafeta v zložení Peter Mlynárik, Barbora Šmelíková a Rostislav Navrátil obsadila 1.miesto v kategórii MWM165.
Ďalšie štafeta v zložení Miroslav Lago, Oľga Lago a Adam Navrátil obsadila v kategórii MWM19 13.miesto.
V nedeľnom Slovenskom rebríčku na strednej trati v Zázrivej sa umiestnili:
7.miesto: Miroslav Lago (M35-),
1.miesto: Rostislav Navrátil (M50-)
2.miesto: Peter Mlynárik (M55-)
1.miesto: Adam Navrátil (M21-C)
2.miesto: Barbora Šmelíková (W50-)

08.05: Uplynulý víkend TJ Farmaceut zorganizoval SRJ v OB - šprinte a na dlhej trati.
Výsledky nájdete na zväzovej stránke, tu uvádzam len výsledky našich najlepších.